sayfa başı

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
marketmarka.com Alışverişe başlanğıç noktanız!

Maranki'ye göre güzel cildin sırrı Kaya Tuzu'nda gizli

TUZ ÜRÜNLERİ SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

  

Kozmik bilim, biyoenerji, sağlıklı yaşam konularında uluslararası çalışmaları bulunan Prof. Dr. Ahmet Maranki, kaya tuzunun kalp damar hastalıklarından obeziteye, tansiyondan kilo problemine, cilt güzelliğinden Saç dökülmesine kadar birçok hastalığın tedavisinde kullanılabileceğini söyledi.

Tuzun rafine edilmemiş halinin insan sağlığı için çok önemli olduğunu ifade eden Prof. Dr. Ahmet Maranki, ''Burası yıllar önce iç denizken, suların çekilmesi ile birlikte bu bölge ve tuz madenleri oluşmuş. Dolayısıyla kaynağında bulunan tüm mineraller yoğunlaşmış olarak buradaki tuz madenlerinde mevcut. Normal bir kaplıca suyunun 1 litresinde yaklaşık olarak 1 gram mineral var. Bu tuzlalarda 40 katı kadar mineraller mevcut. Kaya tuzunda kaplıca suyunun 40 katı mineral bulunuyor. Bu da insan için çok önemli. İşlenmemiş tuz sağlık için çok önemli'' dedi.

Tuzun içerisinde bulundurduğu minerallerle birçok sağlık problemini çözdüğünü dile getiren Maranki, ''Çankırı'da madenlerden çıkartılan işlenmemiş saf tuz, içerisinde bulundurduğu minerallerle bedenimizin birçok ihtiyacını karşılayacak özelliklere sahip. Mineralli bu tuzların kullanımı kilo problemini, tansiyon problemini ortadan kaldırır. Bunun yanında obezitenin de önünü alan önemli bir maddedir. Bilhassa içindeki magnezyum oranıyla kalp hastalarında ve damar sertliklerinde bunun kullanılması gerektiği

kanaatindeyim. İşte bütün bu özellikler ve güzellikler bu tabii tuzun içinde mevcut'' diye konuştu.

ÜST SOLUNUM YOLLARI RAHATSIZLIKLARINDA KULLANILIYOR 

Tuzun, bulunduğu ortamın havasını temizlediğini söyleyen Maranki, ''Kaya tuzu, içerisinde bulunan maddeler sayesinde bulunduğu ortamın havasını temizliyor. Dünyanın birçok yerinde üst solunum yolları rahatsızlığı, astım, bronşit, alerji, polen alerjisi gibi hastalıklarda tedavi amacıyla kullanılıyor. Bu da astım hastalarının tedavisi açısından büyük öneme sahip. Ortamın havasını temizlediği gibi insanları parazit ve alerjilerden korur. Polonya'da ve birçok ülkede tuz madenleri astım ve alerji

hastalıklarının tedavisinde kullanılıyor. Bazı ülkelerde, ilköğretim düzeyindeki öğrenciler bazı derslerini tuz madenleri arasında işliyorlar. Türkiye'de de benzer uygulamalar yapılabilir'' ifadelerine yer verdi.

Polonya'nın uzun yıllar tuz mağaralarının astım tedavisinde kullanıldığını hatırlatan Maranki, Azerbaycan'da da bir tuz mağarasının rehabilitasyon amacıyla kullanıldığını kaydetti. Maranki, insanların tuz mağaralarında kalarak oranın havasıyla tedavi olduğunu kaydetti.

Tuzun suyla da içilebileceğini ifade eden Prof. Maranki, ''Tuz, suyun içerisine karıştırılarak içildiğinde de tedavi amacıyla kullanılmış olur. 200 gram suya 1 tatlı kaşığı işlenmemiş kaya tuzunu koyup içtiğinizde vücudunuzdaki virüs, bakteri ve parazitlerin öldürülmesinde, ödemin atılmasında, astım, alerji gibi hastalıklarda, kemiklerdeki kalsiyum yapısının düzenlenmesinde faydalı olur. Kaya tuzunda sütten daha fazla kalsiyum bulunuyor. Bu açıdan da çok önemli'' dedi.

TUZ ÜRÜNLERİ SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

  


GÜZELLİĞE GÜZELLİK KATAR

İç denizin çekilmesiyle çökelti şeklinde oluşan kaya tuzunun arasında bulunan killi toprağın insanın güzelliğine güzellik katacağını kaydeden Maranki, ''Tuzların arasına sıkışmış olarak bulunan killer, cilt düzenleyici ve güzelleştirici bir özelliğe sahip. Buradaki kille saçlarınızı yıkadığınızda saçlarınızın da dökülmesinin önüne geçtiğinizi göreceksiniz'' diye konuştu.

Saf tuzun rafine edildiğinde içerisindeki minerallerle birlikte sağlık için faydalı birçok özelliğini de kaybettiğinine dikkat çeken Maranki, ''Madenden çıkartılan mineraller açısından zengin bu kaya tuzu, rafine edildiğinde içerisindeki mineralleri kaybediyor. İçerisinde sadece sodyum kalıyor. Bu da vücutta ödemler oluşmasına neden oluyor. İşlenmemiş kaya tuzu ise bunu ortadan kaldırıyor'' dedi.

Çankırı'da bulunan tuz madeninin bugüne kadar değerlendirilmemesinin ülke için çok büyük kayıp olduğunu kaydeden Maranki, bu mağaranın sağlık turizminde kullanılarak hem Türkiye'nin hem de Çankırı'nın tanınmasına önemli katkılar sağlayacağını belirtti


En zararlısı rafine tuz en sağlıklısı kaya tuzu 

Doktorlar genelde kristal tuzu önerse de dünyada en yaygın kullanılan çeşidi, sofra tuzu. Tuz üç yöntemle elde ediliyor.
Deniz tuzu: Denizlerden tuz elde etme en eski yöntemlerden biri. Deniz kenarlarına suni göller yapılır, deniz suyu bu suni göllere alınır, güneş enerjisiyle buharlaştırılıp, arda kalan tuz alınarak elde edilir. Denizlerin tuzu mineral açısından çok zengindir. Ancak deniz tuzu, çevre kirliliğinden dolayı, ağır metallerle yüklüdür. Bunun yanı sıra neredeyse bütün deniz tuzları rafine edilmektedir.

 

Sofra tuzu (Rafİne Tuz): Rafine edilmiş tuzun kaynağı deniz ve kaya tuzudur. 84 element içerir. Bu doğal tuzlar rafine edilerek içerisindeki 82 element alınır, geriye sadece saf sodyum klor kalır. Böylece rafine tuzun doğal tuzla hiç ilişkisi kalmaz. Bu yüzden sofra tuzunun insan vücuduna faydasından çok zararı vardır. Çünkü sofra tuzu insan vücudu için dışarı atılması gereken bir maddedir. Vücut bu tuzu dışarı atabilmek için 1 gram tuza karşılık, 23 misli suya ihtiyaç duyar.

 

Kaya tuzu ve kristal tuz: Yeraltında az veya çok derinlerden katı halde elde edilen tuzlar, kaya tuzu olarak tanımlanır. Madenden çıkarılan, mineral açısından zengin olan kaya tuzu, rafine edildiğinde minerallerini kaybediyor. İçerisinde sadece sodyum kalıyor. Bu da vücutta ödem oluşmasına neden oluyor. İşlenmemiş kaya tuzu ise bu olumsuzlukları ortadan kaldırıyor. Uzmanlar minerali çok olduğu için işlenmemiş kaya tuzunu tavsiye ediyor.

Çankırı ‘elmas’ı Kanada’yı aydınlatıyor

Çankırı’nın tozu, tuzu ve kızı meşhur derler. Kenti ziyaret ettiğimiz sırada, tozuna rastlayamadık. Çankırı’nın kızı, medar-ı iftiharı Süreyya Ayhan ise sıkıntılı günler yaşıyor. Ancak şehrin tuzu hâlâ kuru. Hatta parlak ışıklar saçıyor.

 

KAYATUZU LAMBALARININ FAYDALARI

*Doğal bir hava Temizleme Makinasıdır.

*Eksi iyon üreterek havanın kalitesini arttırır, kötü kokuların molekül yapısını zararsız hale getirir.

 *Havadaki azotları, bakterileri. toksit maddeleri temizler.

*Vücutta seratonin (MUTLULUK, ENERJİ,UYANIKLILIK,KONSANTRASYDN) dengesini korur.

 *Uykusuzluk stres ve depresyona, zihinsel yorgunluk ve kas yorgunluğunu iyi gelir.

 *Uyku problemleri, ASTIM, Ruhsal ve Psikolojik rahatsızlıklar, tansiyon, alerji vb. rahatsızlıklar üzerinde olumlu etkileri vardır.

 *Kuvvetli bir nem çekicidir, elektrikli aletlerin zararlarını önler.

TUZ ÜRÜNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

  

 

Bilgi Sayamıyorum | Bilgisayar zor, hep problem.

Copyright © 2014 marketmarka.com Rights Reserved.