Bursa Sosyete Pazarı


Bursa Sosyete Pazarı

Dünyaca ünlü tekstil markalarının ucuza satıldığı ‘sosyete pazarı’ uzun aradan sonra Akpınar’da yeniden açılıyor.
Bursa’da ilk olarak Kükürtlü’de kurulan, ardından Kültür Park içine alınan ve son olarak da BUTTİM alana taşınan Salı Pazarı, uzun bir süredir kurulmuyordu. Sosyete Pazarı olarak da anılan pazarın, ekonomik durgunluk yaşayan esnaf için hareketlilik getireceği düşünülüyor.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Akpınar 1050 Konutlar bölgesindeki yaklaşık 5,5 dönümlük sabit pazar alanının bu iş için tahsis edildiğini bildirdi.

Bursa’nın ve Marmara Bölgesi’nin en büyük Salı Pazarı’nın buraya kurulacağını ifade eden Dündar, “Eskiden Salı günleri kurulduğu için Salı Pazarı olarak biliniyordu, şimdi cuma günleri kurulacak ve Cuma Pazarı olarak anılacak. 160 civarında esnafımızın burada yeri olacak. Daha önce çok uygun olmayan yerlerde kurulduğu için eleştiri alan pazar, bundan sonra amacına uygun bir alanda açılacağı için hem pazarcı esnafı hem de Bursalılar memnun kalacak.” diye konuştu.

İstanbul’dan gelen satıcıların pazar sonunda paraları toplayıp İstanbul’a döndüğü, dolayısıyla Bursa esnafının kötü etkilendiği şeklindeki eleştirilerin hatırlatılması üzerine Dündar, “Bu konuda Bursa Pazarcılar Odası ile işbirliği yapıyoruz. Burada pazar kuracak esnaf Bursa esnafı olacak, başka illerden esnaf olmayacak.” dedi.

Başkan Dündar’ın verdiği bilgiye göre, Bursa Pazarcılar Odası ile yapılan anlaşmaya göre, belediye Akpınar’da tahsis ettiği 5,5 dönümlük alanın vc, otopark, çay ocağı gibi altyapıya ilişkin eksiklerini tamamlayacak. Pazar ilk olarak 28 Ağustos Cuma günü kurulacak.

Osmangazi Belediye Meclisi’nin onayladığı ve Belediye Encümeni’nin de tahsisini yaptığı pazaryerinde sadece tekstil ürünleri satılacak.

 

Gerek metro gerekse otobüsle Bursa’nın her yerinden ulaşımının kolay olması, otopark imkanlarının bulunması ve pazaryerinin amacına uygun bir şekilde düzenlenmiş olması nedeniyle Bursalıların yoğun ilgi göstereceği düşünülen yeni ‘Sosyete Pazarı’, eskiden olduğu gibi yine, kaliteli ürünlerin ucuza satıldığı bir yer olacak.


JSN Megazine template designed by JoomlaShine.com